IRT 3000

vsebina

AIG'15 - 9. bienalna konferenca

07.11.2016

Vabimo vas na bienalno konferenco Avtomatizacija v industriji in gospodarstvu AIG'15, ki jo organizira Društvo avtomatikov Slovenije v sodelovanju z Inštitutom za avtomatiko na Fakulteti za elektrotehniko računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, s pomočjo članov društva in pokroviteljev konference.

AIG'15 - 9. bienalna konferenca:
Avtomatizacija v industriji in gospodarstvu


Organizator:

Društvo avtomatikov Slovenije
in
Univerza v Mariboru, FERI

Konferenca bo 9. in 10. aprila, 2015 v Mariboru

Vabilo

.LogoAIG.thumb-300x86.pngVabimo vas na bienalno konferenco Avtomatizacija v industriji in gospodarstvu AIG'15, ki jo organizira Društvo avtomatikov Slovenije v sodelovanju z Inštitutom za avtomatiko na Fakulteti za elektrotehniko računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, s pomočjo članov društva in pokroviteljev konference. Konferenca AIG je osrednji dogodek vseh avtomatikov v Sloveniji. Stalni cilj konference AIG je skrb za strokovno rast avtomatikov in avtomatike kot stroke. Pri tem je pomembno, da dajemo priložnost predvsem strokovnjakom in razvojnim ter raziskovalnim skupinam iz gospodarstva, da predstavijo svoje strokovne rezultate in se primerjajo s kolegi ter s partnerji. To je posebej pomembno, ker želimo pospešiti prenos in disiminacijo znanja ter dvigniti delež visoko tehnološko razvitih rešitev v končnih izdelkih. Teme predavanj bodo osredotočene na avtomatizacijo industrijskih obratov, avtomatizacijo poslovnih zgradb, hiš in objektov, avtomatizacijo v logistiki in prometu ter avtomatizacijo v energetiki. Na konferenci bomo poslušali vabljena predavanja domačih in tujih strokovnjakov, kakor tudi strokovna in znanstvena predavanja ostalih udeležencev konference. Oba dneva bo potekala razstava pokroviteljev. Pričakujemo okoli 200 udeležencev in 20 podjetij na razstavi.

Predsednik konference: prof.dr. Boris Tovornik

O organizatorju

Društvo avtomatikov Slovenije je bilo ustanovljeno leta 1989 z namenom: prispevati k razvoju in napredku avtomatike kot znanstveno-tehnične discipline, skrbeti za dvig strokovne ravni svojih članov, stimulirati zanimanje javnosti za avtomatiko s pomočjo različnih medijev in sredstev sodobnih komunikacij, vzpodbujati vzgojo kadrov s področja avtomatike in sodelovati pri načrtovanju vzgojno-izobraževalnih programov, vzpodbujati sodelovanje raziskovalnih institucij, univerz, delovnih organizacij in posameznih strokovnjakov pri strokovnih raziskavah s področja avtomatike, poglabljati sodelovanje med člani društva ter sodelovati z drugimi strokovnimi organizacijami doma in v tujini, vzpodbujati intenzivnost izumiteljstva, racionalizatorstvo, konstruktorstvo, tehnično ustvarjalnost in raziskovalno dejavnost ter podpirati objavljanje strokovnih člankov in izdajanje strokovne in znanstvene literature s področja dejavnosti društva.

Izvedba konference

Prvi dan je namenjen predavanjem in razpravi o izkušnjah s pridobivanjem sredstev iz fondov EU s primeri dobre prakse, ki so nastali na tej osnovi. Nadaljevali bomo z okroglo mizo in jo zaključili s podelitvijo nagrad za najboljša diplomska dela, ki jih podeljuje Tehnološka mreža Tehnologija vodenja procesov. Hkrati bo potekala predstavitev študentskih člankov in v nadaljevanju borza kadrov, na katero bomo povabili študente iz Univerz v Ljubljani in Mariboru.
Zaključek prvega dne bo skupna večerja in družabno srečanje s podelitvijo nagrade za najboljši študentski članek.
Drugi dan je namenjen predstavitvam člankov aplikativne narave s področja avtomatike, robotike, mehatronike in industrijske informatike.
V okviru konference bo oba dneva potekala razstava pokroviteljev.

Časovni mejniki

Prijava prispevkov (naslov članka in povzetek): 15.1.2015
Obvestilo o izboru: 1.2.2015
Oddaja člankov: 1.3.2015
Prijava udeležbe: do začetka konference

Cenik konference

Kotizacija za udeležence: 200 EUR.
Vključuje vstop na predavanja, ogled razstave, večerjo in družabno srečanje na prvem dnevu konference, zbornik referatov in priložene materiale.

Za prijave in informacije smo vam na voljo:
dr. Boris Tovornik, boris.tovornik@guest.um.si, tel. 041 742 327
dr. Nenad Muškinja, nenad.muskinja@um.si, tel. 02 220 7162
ali na spletu: http://www.aig.si/15

ar©tur 2021