IRT 3000

vsebina

14. Mednarodna konferenca o prenosu tehnogij

02.07.2021

7. in 8. oktobra 2021 bo potekala 14. Mednarodna konferenca o prenosu tehnologij, ki je namenjena podjetjem, bodočim podjetnikom, raziskovalcem, inovatorjem, strokovnjakom za prenos tehnologij, predstavnikom podpornega okolja, kreatorjem gospodarskih in raziskovalnih politik in drugi zainteresirani javnosti.

1

Osrednja tema konference bo namenjena premagovanju tehnoloških izzivov na poti od razvoja inovativne ideje h končnemu proizvodu in kakšno vlogo lahko odigra Proof-of-concept (PoC) financiranje.

Vabimo vas, da aktivno sodelujete v naslednjih sklopih:

Raziskovalci z javnih raziskovalnih organizacij na tekmovanju za izbor najboljše inovacije s tržnim potencialom, nagrada 2.500 EUR: http://ittc.ijs.si/awards 

Raziskovalci se lahko potegujejo za prejem nagrade Svetovne organizacije za intelektualno lastnino WIPO Medal for Inventors http://ittc.ijs.si/wipo-medal-for-inventors

Nagrada pomeni priznanje izumiteljem z javnih raziskovalnih organizacij za njihove inovacije, katerih intelektualna lastnina je bila ustrezno zaščitena in je prispevala k ustvarjanju novih delovnih mest, novih podjetij in novih izdelkov ali storitev na trgu.

Podjetja se lahko potegujejo za prejem nagrade Svetovne organizacije za intelektualno lastnino WIPO IP Enterprise Trophy http://ittc.ijs.si/wipo-ip-enterprise-trophy 

Z nagrado se spodbuja podjetja vseh velikosti k domišljeni in metodični uporabi sistema zaščite intelektualne lastnine v poslovnih procesih preko aktivnega sodelovanja z javnimi raziskovalnimi organizacijami.

Oblike uporabe intelektualne lastnine se lahko kažejo na različne načine kot na primer inovativna uporaba intelektualne lastnine za podporo komercialnih in/ali trženjskih strategij, izvedbo promocijskih kampanj in podobno. Glavno obeležje tovrstnih aktivnosti je neposredno vključevanje intelektualne lastnine, s čimer se tako znotraj podjetja kot tudi širše uveljavlja njega vloga, ki spodbudno vpliva na dejavnost in cilje posameznega podjetja.

Dvostranska on-line srečanja med raziskovalci in podjetji iz Slovenije in tujine https://14-ittc-r2b.b2match.io

Znanstveni članki s področja prenosa tehnologij in intelektualne lastnine: http://ittc.ijs.si/call-for-research-and-scientific-papers-on-technology-transfer-and-intellectual-property Razpisane teme: različni pogledi in stališča na ključne dejavnike uspešnega prenosa tehnologij (raziskovalci, strokovnjaki za prenos znanja, podjetja); ključni izumi in njihova zaščita v splošno dobro; tržna perspektiva skozi različne ravni tehnološke razvitosti (TRL); financiranje različnih faz TRL; vzpostavitev notranjih skladov Proof-of-Concept v javnih raziskovalnih organizacijah; znižanje Proof-of-Concept tveganja; skrajševanje časa od ideje do trga za tehnologije na različnih področjih; spin-out vs spin-off; ključni trendi v zaščiti intelektualne lastnine (IL) in prenosu tehnologij (TT) za srednje faze TRL; primeri zaščite intelektualne lastnine na področju umetne inteligence; vloga patentov na področju umetne inteligence; aktiviranje zaščite IL in izvajalcev TT v Jugovzhodni Evropi; nacionalna zaščita intelektualne lastnine: dobiček ali ovira; vladna podpora vs institucionalna podpora zaščiti intelektualne lastnine in TT; IL in notranje skrito znanje: kdo ima raje kaj in zakaj; drugo, po avtorjevi izbiri.

Prispevki se lahko nanašajo na vse vrste konkretnih izkušenj podjetij, raziskovalcev in drugih, ki se vsakodnevno srečujejo s sodelovanjem na nivoju raziskovalna organizacija – podjetje. Lahko gre za predstavitve posameznih primerov, predstavitve internih postopkov ali organiziranosti, primerjave teorija vs praksa itd. Predstavitve lahko opišejo tudi izkušnje pri ščitenju intelektualne lastnine, trženjske izkušnje ob uporabi zaščitene industrijske lastine, izkušnje s poslovnimi skrivnostmi in skritim znanjem, blagovnimi znamkami itd. Rok za oddajo: 17. avgust.  

Vabljeni k sodelovanju! http://ittc.ijs.si/

ar©tur 2021