1:1 ekspertno svetovanje HardwareSTART 2022
14.09.2022
Hardware startupi, POZOR! Ne zamudite edinstvene priložnosti in se prijavite v program individualnega ekspertnega svetovanja v okviru projekta HardwareSTART, kjer boste prejeli pomoč vrhunskih strokovnjakov iz področja hardware. Rok za prijave je 30.9.2022.
Iz lastnih izkušenj vemo, da je vsak poslovni začetek težak.
Hardware startupi so zaradi majhnosti, nepoznavanja panoge ter poslovne neizkušenosti pogosto v slabšem položaju kot druga podjetja. Prav tako pa se startupi v tej panogi soočajo še z visokimi vstopnimi stroški. Z namenom pomagati zagonskim hardware podjetjem je v konzorciju partnerjev Katapult d.o.o., DEWEsoft d.o.o. in Zavod mladi podjetnik, so.p., nastal pospeševalnik HardwareSTART, v okviru katerega bomo v prihodnjih mesecih izvedli tudi individualno ekspertno svetovanje podjetjem na izbranem (tehnološkem) področju.
Bogat program bo podjetjem iz te panoge nudil individualno pomoč v vseh fazah: od postavitve proizvodnje, skupne nabave surovin ter storitev, nudenja poslovnih ter proizvodnih prostorov, uporabe prodajnih kanalov naših in partnerskih podjetij, do uporabne skupne logistične mreže ter svetovanja pri prodoru na tuje trge. Podjetjem, ki se boste udeležili programa, bo prav tako na voljo pomoč pri prototipiranju ali konkretnem razvoju produktov, ter uporaba strojne opreme, s katero razpolaga konzorcij.
Vabljeni k prijavi, le-te sprejemamo do 30.9.2022.
HardwareSTART je nastal v konzorciju partnerjev s 25 leti izkušenj
Razvoj hardware produktov je izredno specifičen predvsem zaradi potrebe po različnih znanjih in fazah, v katerih se podjetje nahaja. Da bi podjetjem, ki se vključijo v pospeševalnik HardwareSTART, ponudili kar največ, smo oblikovali konzorcij partnerjev, ki ga sestavljajo:
Konzorcij partnerjev razpolaga z več kot 25 leti izkušenj iz področja razvoja poslovnih idej v različnih kreativnih industrijah:
- Poslanstvo Katapulta je zapolniti praznino na področju pospeševalnikov strojne opreme v Sloveniji in startupom ponuditi celotno infrastrukturo, ki jo potrebujejo na svoji poti. Startupi v Katapultu lahko na enem mestu prejmejo od mentorstva in poslovnih prostorov, do pomoči pri zagonu proizvodnje ter vzpostavitvi prodajne verige.
- Podjetje DEWESoft, iz katerega prihajajo eksperti, je proizvodnjo podjetje, je korporacija, ki deluje globalno. Podjetje je sposobno pod svojim okriljem napraviti celoten razvoj produkta: od raziskave potreb na trgu, do ocene stroškov, kalkulacije proizvodnih cen ter proizvodnje. V okviru individualnega programa projekta HardwareSTART bo izbranim podjetjem, poleg deljenja praktičnih izkušenj ter odgovorov na vprašanja, na voljo tudi njihova celotna proizvodnja linija s stroji vred.
- Zavod mladi podjetnik je za mnoge podjetnike vstopna točka v svet podjetništva. Poslanstvo Zavoda je informiranje potencialnih, bodočih in mladih podjetnikov z nudenjem relevantnih informacij od faze ideje do njene realizacije na trgu.
Na voljo bo ekipa vrhunskih hardware strokovnjakov
V hardware industriji oziroma v startup industriji na splošno je pomemben faktor usposobljenost in izkušenost ekipe. Pospeševalniški program HardwareSTART sestavljajo vrhunski strokovnjaki za področje razvoja hardware idej z zaledjem izjemno uspešnega slovenskega podjetja DEWESoft.
Posamezna individualna ekspertna svetovanja izvajajo spodaj našteti eksperti, nekatera posamezno, nekatera v kombinaciji, odvisno od kompleksnosti tematike:
Dr. Jure Knez, DEWESoft | Andrej Orožen, DEWESoft | Mihael Gornik, DEWESoft |
Vid Selič, DEWESoft | Jaka Ogorevc, DEWESoft | Andrej Pangeršič, DEWESoft |
Miloš Dimitrijević, DEWESoft | Dejan Črnila, DEWESoft | Jernej Ženko, Katapult |
V individualni ekspertni program bomo tako vključili izredno široko paleto znanj in izkušenj strokovnjakov na področju hardware, ki so po naši oceni ključna, da se lahko hardware startup uspešno razvije. Podjetjem bomo ponudili tako zahtevna tehnična znanja, kot tudi mehke veščine, ki so ključne za vzpostavitev ekipe, prodor na trg ter uspešno prodajo podjetja.
Kaj vam nudi 1:1 ekspertno svetovanje v programu HardwareSTART?
Hardware podjetja boste lahko v okviru programa prejela pomoč na naslednjih področjih:
- Pomoč pri fazi od prototipa do delujočega izdelka
- svetovanje pri izbiri vhodnih materialov,
- pomoč pri mehanski konstrukciji izdelka z namenom pocenitve proizvodnje,
- pomoč pri tehnologiji izdelave glede na predvidene letne količine izdelave produktov,
- prenos znanja pri testiranju izdelka glede na temperaturne strese,
- pomoč pri električnem testiranju fizičnega izdelka (ESD, EMI, BURST, SURGE), pomoč pri določitvi mej in skladnosti s standardi glede testiranja šoka in vibracij,
- skladnost z mednarodnimi standardi (CE, MIL…),
- pomoč pri designu hlajenja (CFD…),
- pomoč pri mehanski konstrukciji izdelka (CAD, CAM, renderji),
- pomoč pri integraciji mehanskih delov z elektronskimi komponentami,
- svetovanje pri testiranju kakovosti programske opreme, ki podpira hardware produkt (integracijski testi, testiranje komponent),
- pomoč pri tipskem testiranju izdelka na terenu, – pomoč pri vzpostavitvi končne kontrole testirane serije,
- svetovanje pri avtomatizaciji proizvodnje,
- pomoč pri izvozu izdelkov v države s posebnimi pogoji (Rusija, Kitajska, daljni vzhod),
- pomoč pri obvladovanju procesov v proizvodnem podjetju (management skills).
Prav tako bo individualno ekspertno svetovanje v celoti pokrilo področje prototipiranja in konkretnega razvoja produktov, z uporabo opreme, s katero razpolagamo v konzorciju partnerjev.
Prijavite se z izpolnitvijo spodnjega obrazca
Zagotovili bomo kvoto 500 svetovalnih ur, pri čemer bo posamezno podjetje prejelo specificirano število ur glede na zahteve programa (od 5 do 100 individualnih ur).
Za vsako izbrano podjetje se bo naredil prilagojen program glede na panogo, fazo razvoja, kompleksnost storitve ter potrebe posameznega podjetja. O opravljenih urah bomo naredili kratek zapisnik z vsebino ekspertnega svetovanja.
Ekspertno svetovanje se bo izvajalo od oktobra 2022 do julija 2023. Prijavite se lahko prejemniki nepovratne spodbude P2, prejemniki konvertibilnih posojil SK50, SK75, prejemniki SK 200 ter prejemniki sredstev po mehanizmu so-investiranja SI-SK, pri čemer morate imeti podjetja sklenjeno aktivno pogodbo s Skladom.
Rok za prijavo je 30.9.2022.
O projektu HardwareSTART
Projekt HardwareSTART je namenjen podpori slovenskih hardware startupov, ki so prejeli finančne spodbude Slovenskega podjetniškega sklada. Izvaja ga konzorcij partnerjev Katapult d.o.o., DEWESoft d.o.o. in Zavod mladi podjetnik, so.p., v okviru programa “Zasnova in izvedba vertikalnega pospeševalniškega programa za prejemnike finančnih spodbud Sklada v industriji strojne opreme v letu 2022”.
Program sofinancirata Slovenski podjetniški sklad in Evropska unija, in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Izvaja se na podlagi programa Vsebinska podpora prejemnikov sredstev (MSP) od 2018 do 2023 v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike od 2014 do 2020.
Udeležba na izobraževalnem programu in individualnih svetovanjih je brezplačna, se pa šteje v de minimis: 152,50 EUR / enodnevni izobraževalni program in 105,00 EUR / individualno svetovalno uro.
Več informacij in prijave na tej povezavi >>
Vir: mladipodjetnik.si