IRT 3000

vsebina

Nova serija električnih brizgalk BOY

24.01.2025

BOY je predstavil svojo novo serijo popolnoma električnih brizgalnih strojev z zapiralnimi silami od 350 do 800 kN. Ta nova serija združuje natančnost, učinkovitost in kompaktno obliko, po kateri je znan BOY, z inovacijami, zaradi katerih so ti stroji zelo dinamični in hitri.

BOY Electric
Foto: Nova serija električnih brizgalnih strojev

Ključna značilnost serije BOY Electric je nova elektromehanska univerzalna brizgalno-plastificirna enota, ki ima izboljšano natančnost pozicioniranja in učinkovitost. Elektromehanski pogoni za vbrizgavanje, doziranje in izmet omogočajo sinhronizirane, vzporedne operacije, skrajšanje časov ciklov in izboljšanje kakovosti izdelkov, medtem ko ohranja območje orodja brez olja in maziv. Stroji uporabljajo patentiran sistem dinamičnega merjenja tlaka s senzorjem napetosti, ki zagotavlja izboljšano natančnost vbrizgavanja. 

Zapiralna enota z dvema ploščama BOY Electric, ki jo poganja servo hidravlika, zmanjša porabo energije. Poleg tega elektromehanski izmetač prekaša hidravlične različice v smislu hitrosti in natančnosti. Ta posodobljen sistem izmeta zagotavlja hitrejše, bolj dinamične premike, ščiti komponente stroja in dodatno skrajšuje čase ciklov. Integrirana tehnologija pogona, kompaktno zapakirana v stroj, potrebuje tudi manjšo površino prostora. Varnost je poudarjena tudi z vključitvijo tehnologije OSSD (Output Signal Switching Device), ki zagotavlja robustno varnost delovanja in visoko zanesljivost. 

www.uniplast.si 
www.dr-boy.de 

ar©tur 2021